חוגי ברייקדאנס והיפ הופ

ברייקדאנס סגנון ריקוד שהתפתח ברחובות של הארלם והברונקס כאשר הרקדנים הפגינו מיומנות שליטה בגוף ומוזיקליות 

היפ הופ משלב מגוון רחב של סגנונות כאשר הקלאסיים הם שבירה ונעילה.
לאט לאט התפתחו סגנונות נוספים של היפ הופ כמו C-Walk, טאטינג דאנסהול והאוס דאנס

מה שמפריד בין ריקוד רחוב מצורות אחרות של ריקוד, הוא האלתור והקרבות -תחרויות ריקוד בסגנון חופשי. השיעורים שלנו נסגרים כולם במעגלים בהם כל אחד נכנס ומפגין את מה שהוא למד

ריקודי היפ הופ וברייקדאנס כאורח חיים: דרך לשמור על כושר או להשתלב בריקוד תחרותי ולהתפרנס על ידי ריקוד מקצועי

לפרטים והרשמה חייגו 050-8478958

חוג ברייקדאנס

ברייקדאנס (Breakdance) הידוע גם כברייקינג וביבוינג הוא סוג של ריקוד אקרובטי המהווה את אחד מיסודות תרבות ההיפ הופ. הריקוד מאופיין בתנועות קטועות וחדות משולבות בתנועות גליות זורמות וכמו כן אקרובטיקת רצפה. השם "ברייקדאנס" ניתן לריקוד זה כי בתחילת דרכו, הוא נרקד רק לצלילי קטעי המעבר ("ברייק") בשירי פאנק, דיסקו ורגאיי, קטעים בהם כל כלי הנגינה השתתקו והמתופף המשיך לנגן רק את המקצב. קטעים אלה נדגמו מאוחר יותר והפכו למקצבים הבסיסיים של מוזיקת ההיפ-הופ. הסגנון היה פופולרי ביותר בשנות ה-80, אז ניתן היה למצוא רקדני ברייקדאנס בפינות הרחוב ובכיכרות. "בי-בוי" (B-boy) הוא הכינוי לאדם שרוקד ברייקדאנס. מקור הכינוי באנגלית, מהמילים bronx-boy וBreaker-Boy ו BreakDance-Boy. הוא מתייחס לבנים ולבנות גם יחד, אך לבנות שרוקדות ברייקדאנס נהוג יותר לקרוא בשם "בי-גרל" (B-girl

שיעור ברייקדאנס  מקנה שליטה מוחלטת בחלקי הגוף השונים, פיתוח השמיעה המוזיקלית והקצבית, גמישות "על-טבעית", כושר מטורף, עיצוב וחיטוב שרירי הגוף, פיתוח רמת הקואורדינציה, פיתוח הסגנון האישי, היכולת ליצור כוריאוגרפיה אישית, למידת סגנונות הריקוד השונים, פיתוח הביטחון העצמי, ובעיקר כיף.

לפרטים על חוגי ברייקדאנס חייגו : 0508478958

חוג היפ הופ

היפ הופ זו תרבות הרחוב הידועה בעולם שדוגלת בשינוי ומהפכנות, תרבות זו החלה בשנות ה-70 המאוחרות ברחובות רובע הברונקס שבניו-יורק , באותו זמן שהחל השיגעון המטריף של הברייקדאנס והריקודים במערב ארה"ב – ה"פאנקסטיילז".אנשי הרחוב הראו ל "היי סוסאיטי" שגם להם (מחוסרי אמצעי מחיה וקורת גג) יש מה להציע. ריקוד זה הציל הרבה מאוד בני אדם שהשתמשו ביצירתיות שלהם על מנת לצאת מהרחוב ולהתבטא דרך הריקוד. סגנון ההיפ הופ הוא בעצם צורת חיים שמקורו ברחוב. בתחילת שנות ה-80 החל להיכנס השיגעון של ריקוד ההיפהופ דאנס שהושפע בעיקר מהתרבות האפריקאית ושלל ריקודים חברתיים ועממיים שהיו פופולאריים בתקופה זו ומאז זה כבר אגדה… היום אנו רואים את סגנון ההיפ הופ בקולנוע כדוגמת "סטפ-אפ2" ו"רוקדים ברחובות", על במות גדולי זמרי העולם, בפרסומות ואף מדי פעם על ידנו ברחוב

חוגי היפ הופ בקבוצות או פרטי לפרטים חייגו : 050-8478958

לוקינג(Locking)

העקרון בלוקינג (Locking) הוא עצירות מפתיעות עם הרבה פרצופים (Character) וסגנון אישי. סגנון הלוקינג הומצא בלוס-אנג'לס על ידי קבוצה בשם "The Lockers". למעשה – הלוקינג היה קיים הרבה לפני שהביבוינג התחיל.
ב-1969 דון קמבל המציא ריקוד בשם CampleLock. הוא בעצם לקח את תנועות רובוטיות ושילב אותם עם תנועות גוף פראיות, עצירות מדויקות ופרצופים קומיים.היום הלוקינג מכיל מגוון סגנונות – מדויק וחזק, מלוכלך ופראי, מהיר ואיטי ועוד.

פופינג (Poping)

פופינג הוא סגנון מורכב בפני עצמו, הבנוי מתנועות שנראות כ-Frame-by-Frame על ידי הקפצה של מפרקים באמצעות כיווץ ושחרור מהיר של השרירים(אמות, זרוע, כתף, צוואר, רגליים וכו'), ויוצר אשליה שהרקדן מרחף באוויר.

קראמפינג (Krumping)

הקראמפינג הוא ריקוד רחוב הבעתי, חופשי, ומאוד אנרגטי. בעת ריקוד הקראמפינג הרקדן משתמש בכל חלקי גופו- ידיים, רגליים, חזה, הראש ואפילו כפות הרגליים. הקראמפינג נהיה חלק עיקרי בתרבות ריקוד ההיפ הופ.

טקטוניק

ריקוד הטקטוניק החל את דרכו בשנות ה-900 ברחובות פריז בצרפת, הריקוד החל ברחוב ומועדון המטרופוליס בפריז היה הראשון בו פרץ הריקוד. הריקוד ידוע גם בשם אלקטרו-דאנס. הריקוד מתאפיין בתנועות ידיים מדוייקות ומהירות שמשולבות עם תנועות רגליים נגדיות, הריקוד הוא בעצם שילוב של כמה סגנונות ביניהם הברייקדאנס והטכנו.

סי וולק (C walk)

המונח C walk הומצא בשנות ה70 בשכונת קומפטון, שכונת העוני הידועה לשמצה בדרומה של לוס אנג'לס קליפורניה, חלק מריקוד ה CWALK המקורי כלל תנועות ידיים המשוייכות לכנופיות בעת הריקוד. היום , המונח CWALK מתייחס בעיקר ל CLOWN WALK. סגנון ה- clown walk, מבוסס על הליכה מהירה, סגנון נוצץ שרבים מהקהילה מעדיפים לבצע אותו. למרות שאיננו מדוייק ונקי, הוא מרשים באמצעות המהירות והברק שלו. הסגנון הזה מרשה לאנשים ליצור תנועות משלהם בכדי לשלב אותם לתוך הריקוד, ולכן הוא פופלארי כ"כ.

האוס דאנס

ריקוד ההאוס ותיק ממוסיקת ההאוס, שהופיעה בשנות 800 המוקדמות, בסוף תקופת הדיסקו. ההאוס דאנס לקוח מסגנונות רבים כגון אפריקאי, לטיני, ברזילאי, ג'אז ואף מודרני. בניגוד לאמונה הרווחת, מוצאו של ההאוס דאנס לא מההיפ הופ אבל אפשר למצוא הרבה אלמנטים דומים.